Zelená kancelária

Kategórie
 
 
 
 
 

Zelená kancelária

Chcete znížiť množstvo odpadu v kancelárii?

Ste na správnej adrese. Hľadáme pre vás riešenia ako odmietať zbytočné produky, znižovať spotrebu neekologických materiálov, opakovane používať obaly, recyklovať papiere, či zvyšky zeleniny a požičiavať si navzájom zariadenia, ktoré nepotrebujeme každodenne.

Ak sa rozhodnete pre kanceláriu bez odpadu budete mať nezanedbateľný vplyv na vašich kolegov a celé okolie. Proces prechodu nie je časovo náročný ani nákladný. A nie je vyhradený len pre úzku zelene mysliacu skupinu ľudí. Radi vám pomôžeme vyhnúť sa spotrebe čoraz väčšieho množstva plastov. Aj vy prispejete k tomu, aby naša planéta bola krásnym miestom pre život.

Čapujeme čistiace prostriedky

Vytvorili sme jedinečnú Doplňovaciu službu. Ako jediní dodávame do kancelárií ekologické čistiace prostriedky bez obalu vo vratných nádobách. Máme v ponuke gél na riad, univerzálny i WC čistič, sódu bikarbónu, prací gél a aviváž. Naučíme vás ako si vyrobiť vlastnú vôňu v rozprašovači. Všetko na prírodnej báze.

Vylúčte z kancelárie papierové utierky

Na pranie kuchynských utierok odporúčame prací gél z mydlových orechov. Dodávame ho bez vône alebo s vôňou levandule. Je koncentrovaný na šetrné pranie bielizne. Jeho základom je extrakt z mydových orechov v biokvalite. Jeden liter gélu postačí až na 33 praní. 

Druhý dych

Poznáte ten zvuk trieštiaceho sa skla, keď auto OLO s hydraulickou rukou zdvíha zvon s použitým sklom a sype ho do nákladného priestoru? Vtedy sa končí jedna fáza života skla. Roztaví sa a ide do výroby. Nadšenci, ktorí stoja za značkou Druhý dych sa pokúšajú vdýchnuť nový život fľašiam, z ktorých sa už dopilo víno. 

Vermikompostér

Vermikompostér

Dámy a páni, privítajme ich potleskom! Nazývajú sa „Kalifornské dážďovky“ a myslíme si že nasťahovať si ich do kancelárie je lepší variant ako hádzať bioodpad do komunálu.

Kompostér je skvelý pomocník pre dôstojný odchod zvyškov zeleniny a ovocia z vašej kancelárie. Poradíme vám, ako sa vysporiadať so začiatočníckymi chybami pri zakladaní kompostu a dokonca k vám presunieme zopár našich kolegýň z kancelárie. Tie založia dážďovčiu rodinku priamo vo vašom domčeku. Nájdete nás aj na Červíčej mapke Slovenska.

Papier do tlačiarne

Gramáž, belosť, farebnosť tlače, ekologickosť... Aj toto sú atribúty ktoré treba brať v úvahu pri výbere vhodného papiera pre vašu tlač. MY tlačíme na papier VICTRORIA Balance Green. Na jeho výrobu sa totižto minie o 83% menej vody, o 72% menej energie a o 100% menej dreva. Nás tieto čísla presvedčili. 

Písacie potreby

Vyberte si kvalitné guľôčkové pero. Stráňte sa reklamných pier na jedno použitie. Namiesto lámajúcej sa ceruzky vyskúšajte retro verzatilku či modernú mikroceruzku. Používajte zvýrazňovacie ceruzky namiesto fixiek. Fixky na tabuľu sú aj s vymeniteľnou náplňou a zošívačka dokumentov funguje aj bez spiniek. 

Ekologické riady

Ak na firemné porady potrebujete jednorazové riady, využívajte rozložiteľné ekologické sady vyrobené z bioplastu C-PLA, ktorého výroba je založená na obnoviteľných rastlinných surovinách (Kukurica / repa). Príbory sú bez chuti, tepelne odolné, stabilné, robustné a vhodné pre studené aj teplé jedlá. Biologický riad je vyrobený z vlákien cukrovej trstiny, z odpadového produktu pri výrobe trstinového cukru. Riady sú ľahké, ale stále aj stabilné odolné voči teplu a vode. Sú biologicky rozkladateľné a kompostovateľné. Môžete ich zobrať na “zelený” piknik do prírody.

Organické odpadkové vreciaSeparovanie odpadu

Aj keď zmyslom nášho snaženia je nevytvárať odpad. Hlavne na začiatku sa tomu úplne nevyhneme. Preto vám pomôžeme pripraviť koše na separovaný zber. Vedeli ste, že do kovov patria konzervy ale aj viečka z jogurtov? Do plastov patria okrem neznečistených a stlačených fliaš aj tetrapaky. Do papiera nepatria servítky, vreckovky, termo účtenky a mastný či znečistený papier. Na kompostovateľný odpad odporúčame organické vrecká Sú vyrobené z kukuričného škrobu a môžu tak bežne kompostovať. Pretože je obal priedušný dostane sa dnu vzduch a hnilobný proces sa spomalí. Odpad sa vo vreci môže skladovať asi týždeň, až potom dochádza k nepríjemnému zápachu. Organický odpad tak nie je potrebné likvidovať denne. Bio odpadkové vrecia sú biologicky odbúrateľné a kompostovateľné podľa európskej normy pre kompostovateľné balenie (EN 13432). Organické vrecia na odpadky sa rozložia v komposte v priebehu desiatich až 45 dní v plnom rozsahu. Nemusia sa tak likvidovať v spaľovniach a emisie CO2 sú  úplne eliminované. Pozor na rozložiteľné plastové vrecká, ktoré sa rozpadnú na množstvo malých častí.

Potraviny v kancelárii

Ovocie nakupujte bez obalu, dovezieme vám ho v debničke, kupovanie mlieka v skle je ťažší oriešok. Prejdite na kvalitný sypaný čaj a lokálne praženú kávu.

Recyklovanie

Použité nákupné tašky a krabice sa dajú opäť využiť. Preto od nás môžete dostať obrandované krabice, ale často krát nie naším logom :-)  Odporúčame na balenie papierovú lepiacu pásku. 

Upratovanie

Dá sa vo firmách upratovať ekologicky? Okrem zníženia záťaže životného prostredia sa dá aj ušetriť. Ak sa rozhodnete pre zmenu a prestanete používať chemikálie, nepriateľské k prírode, môžeme vám dodávať prírodné čistiace prostriedky vo vratných obaloch.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia